Kim jesteśmy

Kooperatywa Grochowska to przede wszystkim kooperatywa spożywcza. Działamy na Grochowie, przy nieocenionym wsparciu Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) na ul. Michała Paca.

Jest nas prawie 100 osób, dla których ważna jest jakość jedzenia. Zaopatrujemy się w najwyższej jakości produkty, pochodzące od dostawców, których znamy, lubimy i mamy do nich pełne zaufanie.

Jesteśmy wspólnotą, więc wszystko organizujemy sami, bez pośredników, sprawiedliwie rozdzielając obowiązki między członków Kooperatywy. Nie czerpiemy z tego żadnych korzyści materialnych, nie doliczamy żadnych marż do dystrybuowanych przez nas towarów. Wszelkie dodatkowe koszty pokrywamy z miesięcznych składek członkowskich, a to, co uda się zaoszczędzić, przeznaczamy na organizację warsztatów oraz innych inicjatyw podejmowanych przez Kooperatywę.

Jesteśmy odpowiedzialni. Dokładamy wszelkich starań, żeby pozyskiwane przez nas produkty pochodziły z niewielkich, dobrze prowadzonych wytwórni, ekologicznych upraw, od hodowców, którzy troszczą się o dobrostan swoich zwierząt.

Jesteśmy tolerancyjni. Nie narzucamy nikomu światopoglądu ani konkretnej filozofii żywienia, pilnujemy, żeby nasza żywność była świeża, zróżnicowana i bogata w składniki odżywcze.

Jesteśmy pogodni. Każda z naszych akcji wymaga współpracy kilku osób, co wymaga dobrej atmosfery.

Jesteśmy wyrozumiali. Zdajemy sobie sprawę, że produkcja żywności zależy od wielu czynników zewnętrznych i nie naciskamy na naszych dostawców w sytuacjach, które mogą się odbić na jakości ich oferty.

Jesteśmy dociekliwi. Są wśród nas alergicy i osoby przewlekle chore, lepiej więc zadać producentowi zbyt wiele pytań, niż pominąć to najważniejsze.

Jest nas na tyle dużo, że Kooperatywa działa sprawnie przez cały rok, ale na tyle mało, że wszyscy się znamy i lubimy.

Jesteśmy różni: jedni sprawdzają się doskonale w kontaktach z dostawcami, drudzy koordynują akcje, jeszcze inni dbają słowem i czynem, żeby aktywność naszej Kooperatywy wywoływała jak najlepsze skojarzenia.

Jesteśmy tacy sami: zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu najbliższych, na wymianie wiedzy i doświadczeń, na kształtowaniu wspólnoty, która zadba, by otaczający ją świat był przyjazny, bezpieczny i wolny od nieuczciwych praktyk.

Kooperujemy dla dobra nas wszystkich.